Історія бібліотеки с. Зарічани
Сільська бібліотека це територія духовності та знань, перший помічник у світі, професійному становленні, організації дозвілля населення. Вона є не тільки джерелом інформації, а й місцем цікавого спілкування.
Бібліотека в селі існує з 1953 року. Спочатку знаходилася в приміщенні дитячого садочка, сільського клубу потім в школі.
По розповідях жителів села тут працювали Галина Інарт, Ніна Олександрівна Камінська.
З 1967 року бібліотека знаходиться в приміщенні Будинку культури, займає дві кімнати загальною площею 62 квадратні метра.
Першим бібліотекарем у новому приміщенні працювала Румма Людмила.
З 1969 року, закінчивши Житомирське училище культури, працювала бібліотекарем Бондаренко Наталія Миколаївна, яка вклала багато в розвиток бібліотеки..
Спочатку бібліотека займала одну кімнату, але збільшувався книжковий фонд і цього приміщення стала замало. Потім було виділено ще одну кімнату для бібліотеки.
Ветеран бібліотечної справи Н.М.Бондаренко.
Наталією Миколаївною у бібліотеці було організовано любительське обєднання «Умілі ручки», де займалися вишиванням, в’язанням спицями та гачком, виготовлення писанок та багато іншого.
З 2002 року бібліотекарем працює Муравська Олена Григорівна. Книжковий фонд складає більше 9 тисяч примірників, читачів – користувачів бібліотеки – 750, з них 250 – діти.
У 2003 році, за сприянням депутата сільської ради Хомця Василя Карповича , у бібліотеці було відкрито абонемент комерційної літератури, який із 108 книг виріс до 600, але на жаль у 2011 році роботу АКЛ було призупинено згідно з Постановою КМ України (користування літературою підвищеного попиту ).
Книжковий фонд поповнюється за рахунок бюджетних коштів сільської ради, книжки надходять із центральної районної бібліотеки та в дарунок від читачів.
У 2005 році бібліотека, за підтримки читачів бібліотеки Дейнеги Анжели та Косуби Регіни, брала участь у конкурсі малих грантів, який проводив Жіночий інформаційно-консультативний центр «Жінка для жінки» та виграли грант на 2000 гривень, завдяки чому поповнився фонд бібліотеки на літературу по шкільній програмі, енциклопедії, словники та дитячі книги. З 3 липня 2005 року була проведена кампанія залучення якнайбільшої кількості читачів до благодійної акції «Подаруй книгу бібліотеці». В завершення за участю учасників художньої самодіяльності Будинку культури було проведено яскраве свято «Я-книга! Я – товариш твій!».На святі були відзначені кращі читачі бібліотеки по трьом номінаціям: «Читач року» (Купченко Дмитро), «Юний меценат» (Максим Дегтяренко)(найактивніший учасник акції «Подаруй книгу бібліотеці»), «Юний ілюстратор» (Михайло Хотинський)(кращий малюнок до літературних творів).
У 2014 році бібліотека брала участь та виграла у конкурсі «Бібліотека – громада : відкритий простір», який проводила Українська бібліотечна асоціація за підтримки фонду «Монсанто». Із майже вісімдесяти бібліотек з п’яти областей України, які взяли участь у конкурсі, виграли цей конкурс лише 25 бібліотек, в тому числі 5 із Житомирської області. В листопаді Зарічанська бібліотека була оснащена двома комп’ютерами та за підтримки сільської ради підключена до мережі Інтернет, що дало змогу всім жителям Зарічан вільно користуватися цими послугами. Також бібліотека отримала від Української бібліотечної асоціації цікаву та корисну літературу та підписку на електрону та друковану періодику на 2015 рік.
По підсумкам 2014 року Зарічанська бібліотека отримала відзнаку управління культури і туризму Житомирської обласної державної адміністрації в номінації «Краща сільська бібліотека».