Історія села
«Немає кращої землі, ніж та, що зветься рідним краєм”...
Тарасівка: погляд в минуле
Маленьке село під м. Житомиром з ніжною назвою Тарасівка. Ідеальне розташування географічне: до лісу – півкілометра, і річечка Гуйва недалечко, і луги для випасання худоби і шосе до міста та поряд залізнична колія, що давала змогу побувати і в Фастові та і в самому Києві.
А ще відомі джерела далеко за межами Житомирської області, які своєю цілющою водою дають можливість людям довго жити.
З розповідей жителів село було засноване в 1928 році, думки різні щодо засновника села. До складу села Тарасівка увійшли: - хутір Бичище(Марянівка),та-одноосібники які раніше проживали в хуторах під лісом та на полі. Першими переселенцями стали сім'ї Адаменків, Бігоцьких, Кукаленків, Яблонські, Ставські, Розкопанці(Гуменюки), Юдки (Татуревичі) та деякі жителі села Ліщин, Тулина.
До війни сформувалася одна вулиця яка була названа вул. Шевченка, була заселена і пізніше перетворилася в село під назвою Тарасівка. Село було названо в честь Великого українського Кобзаря - Тараса Шевченка. У 1930 роках організоване невелике колгоспне господарство ім. Шевченка.
На території теперішньої сільської ради було створено 4 колгоспи: ім. Жовтня, Щорса, Кірова, Шевченка, які діяли до 1950 р., а потім відповідно до постанови Ради Міністрів СРСР від 14.07.1950р. "Про укрупнення дрібних колгоспних господарств" вищезазначені колгоспи на загальних зборах колгоспників протокол № 7 від 11.09.1950р. об'єдналися в сільськогосподарську артіль ім. Молотова ( центральна садиба с.Ліщин). В 1957 р. артіль ім. Молотова перейменована на колгосп "Здобуток Жовтня",