Станишівська територіальна громада
Житомирська область, Житомирський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Історія бібліотеки с.Ліщин

 

 

__________________________________________________________________________________________________

Вони народились в Ліщині…

На свою малу Батьківщину, в село Ліщин завітала Майя Поліщук – Сидоренко. Художник. Учасник Всеукраїнських мистецьких виставок. Дипломант Міжнародної програми «Мистецький Олімп». Має почесне звання «Талановита Дарничанка» на фестивалі творчості « Талановита Дарниця»( 2007р.)
Зустріч пройшла в Ліщинському Будинку Культури та сільській бібліотеці.
Майя Петрівна розповідає: Моє дитинство пройшло в мальовничому селі Ліщин, що на Житомирщині,де народився мій батько Сидоренко Петро Антонович. Педагог за фахом, мав також музичну освіту, був організатором художньої самодіяльності у селі, любив малювати, співати.( помер від ран війни у 1949р., залишивши молодій вдові трьох малолітніх дітей, а також зошит з віршами і картини, які не встиг домалювати). Я пройнялась бажанням довершити батьківське мистецтво, доспівати недоспівану ним пісню, та домалювати недомальовану ним картину. Згодом почала співати у народному хорі « Либідь», відомому далеко за межами України
Але саме тут, у маленькій школі села Ліщин, я вперше взяла в руки олівець, де вчитель малювання, по-справжньому відданий своїй роботі. Познайомив мене з мистецтвом живопису. Любов до малювання жила в душі все життя, але за пензель взялася лише у зрілому віці.
Життєві принципи Майї Поліщук: « Кожну людину Бог наділяє талантом. Важливо знайти його в собі, розвинути і дарувати здобутки людям - тоді життя не буде прожите марно»

Фото без опису

Фото без опису

--    --    --    --    --    --   ////////////////////////////// --    --   --    --   /////////////////////////////////// --   --    --   --   //////////////////////////////

Босоноге дитинство і юність Володимира Коваленка пройшло у с. Тарасівка, що у Житомирському районі. Закінчив Ліщинську середню школу,пішов в армію,а потім участь в художній самодіяльності при місцевому Будинку Культури,яка вивела його на співочий шлях. І коли приїжджає на свою малу Батьківщину, завжди знаходить можливість завітати в рідний Ліщинський Будинок культури де пройшла юність.
Заслужений артист України (2009). Лауреат низки всеукраїнських фестивалів та конкурсів, а також 4-го Міжнародного фестивалю афганської пісні «Солдати Росії» (Москва, 2005, 3- тє місце). 
Учасник бойових дій в Афганістані. Закінчив Українську академію внутрішніх справ (Київ, 1995). 
У 1985–2004 працював в органах внутрішніх справ. Від 2004 – підполковник міліції у відставці. Від 2007 – голова ради Івано-Франківської обласної ветеранської організації Асоціації ветеранів МВС України.
Як соліст-вокаліст творчо співпрацює з місцевими поетами та композиторами, також пише власну музику. 1999–2006 – соліст та художній керівник гурту «Афган» (Івано-Франківськ), який став володарем Ґран - Прі 3-го Міжнародного фестивалю «Солдати миру ХХІ сторіччя» у номінації «Золотий голос МВС України». (Харків, 2002).
Від 2006 – на творчій роботі. Записав муз. альбоми «Додому, додому» (2001), «Афганські маки» (2003), «Місто кохання» (2007) та «Двадцять років потому» (2009).
В.П. Правдивий

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

------------------------//////////////---------------------------------/////////////////-----------------------------------------------///////////////////////-------------------

Багата Ліщинська земля іменами відомих земляків, життя розкидало їх у різні куточки землі,але серцем чуйним і своїми думками вони залишились з рідним селом.


У нашому селі пройшли дитячі роки,юність нащого славного земляка-орденоносця, Героя Соціалістичної Праці Стеценка Бориса Володимировича.

Стеценко Борис Володимирович.
Груди нашого земляка прикрашають два ордени Трудового Червоного Прапора,знаки «Шахтерская слава» усіх 3 степенів, а в 1971 році 31 березня було нагороджено золотою зіркою Героя Соціалістичної Праці. Він був делегатом двох з’їздів КП України. Все трудове життя Бориса Володимировича – свідоцтво вірного служіння Батьківщині ,шахтарській праці, людям. Справу розпочату батьком продовжує його син –Олександр.
Помер Борис Володимирович 5 листопада 2007року на 73 році життя. За ініціативою жителів територіальної громади,рішенням Ленінської селищної ради 6-го скликання №417 від 23.08.2013 року вул. в селищі Федорівка назвати в честь Героя Соціалістичної Праці - Стеценко.( лист з Ленінської селищної ради, міста Свердловська Луганської обл. від 18.09.2013р.,№304.)

Фото без опису

 

 

 

___________________________________________________________________________________________________

Сучасниця

Фото без опису

       Після закінчення медичного училища у 1993 році  Олена Михайлівна прийшла працювати в офтальмологічне відділення КУ ЦМЛ № 1. За 24 роки роботи вона заслужила авторитет. Це добра, приємна і досвідчена,медсестра. Вона любить свою роботу і їй подобається відділення у якому вона працює, мабуть і тому стільки років  не змінювала місце роботи. У її роботі найбільше подобається, коли хворі, яких вона знала, зустрічають її, вітаються, впізнають і дякують.

   Людське життя – це не тільки робота або навчання. Важливо, щоб в ньому була віддушина, яка б давала вихід творчій енергії. Такою віддушиною для Олени Михайлівни  Татуревич  - є пісня і книга.

  Багато років вона є користувачем Ліщинської сільської бібліотеки.  Читає книги, як українських так і зарубіжних письменників: С.Талан, Н.Гурницька, В.Лис, О.Печорна,    К.Вільмонт та інші. А найбільше до вподоби їй книги про медиків. Родині Олени Михайлівни  небайдужі і  проблеми Ліщинської  сільської бібліотеки: ремонт бібліотеки, придбання дитячих книг, допомога в придбанні електроконвекторів -  це турбота чоловіка Андрія Михайловича, який знаходить час щоб зайти і поцікавитись життям бібліотеки.

    А ще Олена Михайлівна активна учасниця жіночої аматорської вокальної групи художньої самодіяльності Ліщинського Будинку культури.  Вона не уявляє свого життя без неповторних народних українських пісень,   знаходить можливість співати, виступати, брати участь в різних районних та місцевих масових заходах.

 Кредо життя Олени Михайлівни - щасливі ми, що народилися і живемо на такій чудовій мальовничій ліщинській землі. Тут жили наші предки, живуть наші батьки, тут корінь українського нашого роду, що сягає сивої давнини. Тому ми завжди повинні пам'ятати, звідки ми родом, де наше коріння, знати історію свого села, звичаї, традиції та обряди

 c.Ліщин

С.Ю.Панченко

бібліотекар

   Фото без опису

 

 

 

_________________________________________________________________________________________________________

 

Герої не вмирають…

 

За  такою назвою  відбулась Година - реквієм  в Ліщинській сільській бібліотеці приурочена річниці Революції гідності та Героїв Небесної Сотні

   Всі ми добре знаємо, що в минулому на долю нашої країни випало багато випробувань. Україна не раз піднімалася з колін. Побита і вся в ранах, та нездоланна для ворогів своїх, вона йшла ворогу під кулі, щоб захистити всіх своїх дітей. Терновим шляхом дійшла Україна до сьогоднішніх днів. Здавалось все скінчилося, давно минуло і більш ніхто не пройде шляхом тих кривавих дій. Та не так здавалось, як вже сталось.

    Події у Києві 18-20 лютого стали фінальним і найбільш драматичним етапом революції. На очах у всього світу влада розстрілювала свій народ. Майдан оточили з усіх боків, взяли у щільне кільце. Та люди не здавалися. Співали Гімн України.

     Зі сцени лунали молитви, патріотичні пісні. Тисячі поранених і майже 100 людей було вбито снайперами та бійцями спецпідрозділів міліції. Серед них – науковці, викладачі, студенти, вчителі, художники, архітектори, театральні режисери, громадські активісти. Кров цих людей стала вироком для злочинної диктатури. Ця «Небесна Сотня» своїм життям викупили свободу для мільйонів українців і дає шанс збудувати нову демократичну правову державу. А з березня 2014 року наша країна знаходиться в стані неоголошеної війни

     Такими словами відкрила годину – реквієм в/о старости Г.М.Бочковська.

Звучали вірші у виконанні: Вербило Віки,Шендриченко Каті, Звєрєва Саши, Савенець Андрія.

Звучали пісні « Над землею тумани»,  « Мамо не плач», « Мальви», а також відео «Хроніка подій», Слайд «Герої Майдану» та інші.

    Під мелодію Гімну Майдану « Пливе кача» хвилиною мовчання вшанували  Героїв України, які загинули на Майдані і на сході України. Безсмертні душі вбитих і закатованих відійшли у небеса, але вони вічно житимуть в народній пам’яті, бо «Герої не вмирають!», так закінчила годину – реквієм ведуча Повшедна Дарина.

   Підготували годину - реквієм працівники Будинку Культури та бібліотекар.

 

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

 

С.Ліщин.

бібліотекар С.Ю.Панченко

 

___________________________________________________________________________________________________________________

Шляхами Тарасової долі.

 

    За такою назвою відбулась літературно -  музична година присвячена дню народження Великого Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка в Ліщинській сільській  бібліотеці.

Свято відкрила в/о старости  Г.М. Бочковська, яка сказала :

     Березень в Україні часто називають Шевченковим. І це не випадково : щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас і щороку новим, неповторним. Тарас Григорович Шевченко - велика і невмируща слава українського народу. У його особі український народ ніби об'єднав найкращі сили й обрав співцем своєї історичної слави та гіркої долі, виразником власних сподівань і прагнень. Під думи народні налаштовував свою ліру Кобзар, тому й оживало в його полум'яному слові все те, що таїлося в глибині душі народу. Як весна оновлює природу, так само поезія Великого Тараса оновлює наші душі, закликає бути чесними і милосердними, щиро любити свій народ, свою Україну.

  Ведуча - художній керівник Ліщинського Будинку Культури Дідковська Тетяна розпочала   свято словами:

 

Благословен той день час,

Коли прослалась килимами,

Земля яку сходив  Тарас

 Малими босими ногами.

Земля , яку скропив Тарас

Дрібними росами – сльозами.

 

     Звучали пісні на слова  Т. Шевченка «Зоре моя вечірня», « Реве та стогне Дніпр широкий», були показані мультимедійні презентації: «Тарас Григорович Шевченко», « Весна починається з Шевченка». Проведений конкурс читців  - звучали вірші у виконанні читачів бібліотеки: Рокитенець Каті, Звєрєва Олександра, Шендриченко Каті. Пісню « Тече вода з під явора» на слова Т. Шевченка виконала вокальна група Ліщинського Будинку Культури. Кращим читцям в/о старости  Г.М. Бочковська вручила подяку та приз.

   Літературно – музичну годину підготовили працівники Будинку Культури та бібліотекию.

 

С.Ю.Панченко

бібліотекар

с.Ліщин

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

 

__________________________________________________________________________________________________________________

 

Скористайтесь новітніми послугами в Ліщинській сільській бібліотеці.

Добре розуміючи, що наявність у сучасній бібліотеці всесвітньої мережі не просто забаганка, а гостра необхідність, Ліщинська сільська бібліотека прийняла участь у проекті "Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету" в рамках програми «Бібліоміст». І ось нарешті перемога. Завдяки виграному гранту бібліотека отримала 3 комп’ютери з веб-камерами, навушниками, які підключені до мережі Інтернет. Є зона -  Wi-Fi Завдяки програмі «Бібліоміст» бібліотека має ліцензоване програмне забезпечення корпорації Майкрософт.

    В сільській бібліотеці було відкрито сучасний Інтернет - центр  вільного доступу до мережі Інтернет», який покликаний перетворити бібліотеку на сучасний інформаційний центр.

З 2012 року наша бібліотека надає послуги жителям села, використовуючи мережу Інтернет. Одне з основних завдань Інтернет – центру – забезпечення оперативного доступу читачів до різносторонньої інформації.

   Інтернет – центр бібліотеки створює рівні можливості у пошуку інформації для людей різних соціальних верств населення і допомагає становленню та розвитку їхньої загальної інформаційної та інтелектуальної культури. Створення Інтернет - центру дозволило значно розширити коло наших читачів, на сьогоднішній день послугами Інтернет – центру користуються користувачі різних вікових категорій.

   Cучасні користувачі, які живуть в умовах інформаційного суспільства, повинні вміти не тільки читати, писати, говорити, але швидко та вільно орієнтуватися у потоці усної та писемної інформації. Оновлюється освіта, вводяться нові програми технології навчання, але головним залишається вміння вчитися самостійно знаходити інформацію, оцінювати її, обробляти, аналізувати, використовувати та створювати якісно нову.

     Відкриття Інтернет – центру стало значною подією в житті бібліотеки та її користувачів і від початку своєї діяльності та на протязі цілого року Інтернет- центр надзвичайно швидко сформував контингент користувачів. Адже читачі отримали безкоштовний доступ до інформаційно – мережевих ресурсів Інтернету, бібліотека стала основним місцем, де відвідувачі мають змогу користуватись Інтернетом. Змінились способи надання бібліотечних послуг.

    Велика кількість відвідувань свідчить про популярність Інтернет - центру в селі.

Інтернет допомагає задовольнити найрізноманітніші запити користувачів на інформацію , в тому числі і на ту, що відсутня в бібліотеці. А питання з якими звертаються користувачі різноманітні:    Питання з якими звертаються користувачі різноманітні: від типових, простих до найскладніших: це і перегляд політичних та економічних новин, пошук рефератів, курсових, автомобільні новації, застосування новітніх технологій у медицині, пошук текстів улюблених пісень тощо.

   Користувачам надаються послуги із запису інформації на оптичний диск та флеш носії, роздруківку матеріалів, набір тексту.

З метою кращого задоволення потреб користувачів створені:

  • рекомендаційні вебліографічні списки сайтів .

Підбір сайтів допомагає в освоєнні фахових навиків і знань, дає певні підказки для здійснення професійної діяльності,можливість завжди бути в курсі новин, кращого досвіду. Користувачі, в першу чергу, здивовані якістю технічного оснащення, а також задоволені безкоштовним доступом до світових інформаційних ресурсів. Особливо вдячні за доступ до Інтернету студенти вузів та учні школи села.

Ведеться документація щодо обліку роботи Інтернет - центру:

  • журнал попереднього запису,
  • журнал обліку читачів.

 Кожний користувач бібліотеки, попередньо записавшись, може впродовж 1 години безкоштовно працювати в Інтернеті.

Завдяки проекту одне з основних завдань бібліотеки - забезпечення читачів оперативним доступом до різносторонньої інформації – набуло реальності. За час роботи Інтернет - центру користувачі здобули навики роботи із комп'ютером, навчилися шукати та опрацьовувати інформацію із Інтернет.

Тренінгові навчання

для користувачів бібліотеки

по оволодінню основами Інтернету

Фото без опису Фото без описуФото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Навчання проводить: Ковтонюк  Анатолій Васильович

( колишній працівник «Бібліоміст»)

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь