Навчально-польові збори випускників шкіл Станишівської сільської ради

Дата: 24.04.2019 10:06

З метою практичного закріплення рівня знань, умінь і навичок учнів з предмета «Захист Вітчизни» з 16.04.2019 по 18.04.2019 року відбулися навчально-польові збори з учнями 11-х класів загальноосвітніх шкіл Станишівської сільської ради.

Відповідно до затвердженого плану заходів щодо проведення навчально-польових зборів, юнаки взяли участь у навчальних стрільбах з автомата Калашникова АК-74 на військовому стрільбищі у с. Перлявка (вогнева підготовка), а з дівчатами  основи медичних знань закріпили медичні сестри закладів освіти.Учні були активними учасниками змагань зі стрільби з пневматичної гвинтівки, присвячених Дню перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, які організували голова Житомирського РО  ТСОУ Паянов Р.А. та виконуючий обов’язки  директора КЗ «Центр допризивної підготовки та військово-патріотичного виховання» Житомирської районної ради Єпіфанцев І.В.

У результаті змагань зі стрільби серед 18 команд району, учні Луківської ЗОШ І-ІІІ ст. посіли 4 командне місце, Пісківської ЗОШ І-ІІІ ст. – 6 командне місце, учень Пісківської ЗОШ І-ІІІ ст. Гуменюк Володимир виборов ІІ особисте місце. По завершенню змагань учасники заходу відвідали історико-краєзнавчий музей «Історія села Сінгури» Сінгурівської ЗОШ І-ІІІ ст., де керівник музею Галицька В.М. та учні школи провели цікаву і змістовну екскурсію.

Досить насиченим був останній день навчально-польових зборів. Вчителі предмета «Захист Вітчизни» Мурашевський В.І. (Пісківська ЗОШ І-ІІІ ст.), Литвинчук В.М. (Луківська ЗОШ І-ІІІ ст.), Москвич В.Н. (Ліщинська ЗОШ І-ІІІ ст.), Денисенко М.Ф. (Станишівська ЗОШ І-ІІІ ст.) провели тактичну та прикладну фізичну підготовку учнів:

• біг по пересічній місцевості (марш-кидок з макетами автомата АК-74);
  • вибір вогневої позиції, її інженерне обладнання та маскування;
  • дії під час застосування зброї масового ураження (використання протигазів);
  • відбиття атаки танків, піхоти (метання гранати в ціль).

Під час підведення підсумків заходу перед учнями виступив учасник бойових дій в Афганістані Москвич В.Н., який розповів про страшні роки війни та наголосив на важливості проведення таких тренувань, які не лише закріплюють знання, уміння і навички, а й навчають відповідальності за життя своїх товаришів. Завдяки професіоналізму педагогів Мурашевського В.І., Литвинчука В.М., Москвича В.Н., Денисенка М.Ф. навчально-польові збори були організовані та проведені на високому рівні.

(Виконавчий комітет Станишівської сільської ради)