Застосування пільг зі сплати земельного податку для землевласників або землекористувачів

Дата: 03.10.2019 10:30

Фото без описуДля застосування пільги зі сплати земельного податку землевласник, або землекористувач  особисто повинен звернутись до Державної податкової інспекції.
Відповідно до п.281.1 ст.281 ПКУ від сплати земельного податку звільняються:
- інваліди першої та другої групи,
- фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років,
- пенсіонери (за віком),
- ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»,
- фізичні особи, визнані  законом України особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Якщо громадянин має у власності або в користуванні декілька земельних ділянок одного цільового призначення, то така особа до 1 травня поточного року надає письмову заяву у довільній формі до  Житомирської Державної податкової інспекції (м.Житомир, площа Перемоги, 2)  про самостійне обрання або зміну земельної ділянки для застосування пільги.
Пільга починає застосовуватись до обраної  земельної ділянки з базового податкового (звітного періоду), у якому подано таку заяву.

З метою проведення звірки по нарахуванню земельного податку та застосування пільги зі сплати земельного податку  - громадянин повинен особисто  звернутись з письмовою заявою  до Державної податкової інспекції (м.Житомир, площа Перемоги, 2)  з документами що посвідчують право власності або право користування земельними ділянками та документами що надають пільгу на сплату земельного податку.  Контролюючий орган проводить протягом 10 днів здійснює перерахунок суми податку і надсилає (вручає) нове  податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

(Виконавчий комітет Станишівської сільської ради)