Збереження екосистем від пожеж
У зв’язку із погіршенням екологічного стану довкілля та зростанням кількості виникнення масових пожеж, особливо лісових та торф’яних виконком Станишівської сільської ради звертається до громадян з проханням максимально обмежити відвідування лісу аж до настання більш сприятливих погодних умов та нагадує, що впродовж пожежонебезпечного періоду категорично забороняється:
1. Розведення багать в лісі;
2. Заїзд на територію лісового фонду транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;
3. Відвідування населенням хвойних насаджень при підвищеному класі пожежної небезпеки (надзвичайна небезпека);
4. Палити, кидати у лісі, на сільськогосподарських угіддях, торфовищах непогашені сірники, недопалки;
5. Випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду та сільськогосподарського призначення, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу та сільськогосподарських угідь;
6. Звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи тощо.
Відповідно до Закону України «Про пожежну безпеку», Правила пожежної безпеки в лісах України є обов’язковими для виконання всіма громадянами, які з будь-яких причин перебувають у лісі.
Відповідальність за порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення штрафу на громадян від 5 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - від 15 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Також повідомляємо, що набрав чинності закон України від 15.11.2009 року “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за правопорушення у сфері довкілля” яким внесено зміни до статті 245 Кримінального кодексу України і вона викладена в новій редакції: Стаття 245. Знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу:
знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загально небезпечним способом -караються штрафом від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років, або позбавленням волі на той самий строк.
Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, -караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.
Давайте пам’ятати, що природа потребує нашого захисту і бережливого ставлення до неї !