Моделювання адміністративно-територіального устрою при «закритих дверях»

Дата: 28.11.2019 09:27

Моделювання адміністративно-територіального устрою при "закритих дверях"

Моделювання адміністративно-територіального устрою при «закритих дверях»

Доходять до завершального етапу напрацювання міжвідомчої регіональної робочої групи при Житомирській обласній державній адміністрації щодо підготовки пропозицій адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів Житомирської області.

Робочій групі, на рівні Кабінету Міністрів України, було доручено розроблення змін до перспективних планів формування територій громад області, передбачивши 100 відсотків охоплення територій, здійснення розрахунків фінансової спроможності територіальних громад, і головне, обговорення підготовлених пропозицій з відповідними органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями, громадськістю.

Підготовлені пропозиції повинні бути направлені до 29.11.2019 року на розгляд Міністерства розвитку громад та територій для прийняття остаточного рішення.

Громадськість Станишівської ОТГ б’є на сполох, по скільки за останньою інформацією, передбачено приєднання до міста Житомира, при цьому, жодних офіційних повідомлень не надходило, обговорень не проводилось, фінансова спроможність Станишівської територіальної громади, яка є основним критерієм не врахована.

Завершальна фаза реформи децентралізації проводиться у владних кабінетах Житомирської ОДА «при закритих дверях», без залучення до обговорення керівництва та активу Станишівської громади, відповідно передбачити формат подальшого існування громади важко…

За три роки своєї діяльності Станишівська ОТГ досягла вагомих результатів економічного зростання, розвитку соціальної інфраструктури та надання адміністративних послуг, як наслідок, у рейтингу фінансових аспектів діяльності об’єднаних територіальних громад України, Станишівська ОТГ всі ці роки входить в десятку кращих.

Гарні практичні результати надихають мешканців громади на перспективний розвиток територій, ефективне місцеве самоврядування та підтверджують дієвість реформи децентралізації.

Доводимо до громадськості, що апаратом управління Станишівської територіальної громади, згідно Методичних рекомендацій оцінки рівня спроможності територіальних громад, проведено аналіз, який підтверджує високий рівень спроможності громади.

Станишівська ОТГ вважається спроможною, відповідно до затверджених показників на рівні держави:

- показник нерозривності та географічної цілісності території громади дотримується;

- на території громади проживає 1369 дітей шкільного віку (критерій не менш як 250) і 725 дітей дошкільного віку (критерій 100);

- на території громади розташовані 2 заклади І-ІІІ ступенів, проєктною потужністю понад 300 учнів та 2 заклади І-ІІІ ступенів, проєктною потужністю 150-200 учнів (критерій 1 заклад – потужність не менш 250 учнів).

Також, проведено аналіз критеріїв оцінки показників, а саме:

Критерії оцінки

Показник

Числове значення

Рівень спроможності

Чисельність населення

5 тисяч жителів і більше

(у нас 13809)*

Площа

Від 200 до 400 км2

(у нас 211,27 км2)*

0,6

середній

Індекс податкоспроможності

0,9 і більше

(у нас 1.3)

високий

Частка місцевих податків та зборів

20% і більше

(у нас 62%)

Оцінка становить

3,6

високий

* с. Іванків площа 25,77 км2, населення 809 – згідно Перспективного плану, розпорядження КМУ від 21.11.2018 № 997-р.

Враховуючи зазначене на даний час не можливо скоординувати завершення децентралізації та здійснення повноважень органами місцевого самоврядування.