Пам"яті загиблому у Афганістані Олександру Незнайко присвячується…

Дата: 14.02.2020 09:12

Незнайко Олександр Миколайович, народився 9 січня 1964 року в селі Станишівка Житомирського району Житомирської області в селянській родині. Закінчив Станишівську середню школу  та Житомирський технікум механічної обробки деревини. У Збройні Сили СРСР призваний Житомирським міським військовим комісаріатом 22 березня 1983 року.

У Республіці Афганістан  перебував з вересня 1983 року. Служив навідником-оператором бойової машини піхоти (БМП) розвідувальної роти в 149-му гвардійському мотострілковому полку 201-ї мотострілецької дивізії (військова частина польова пошта 82869, місто Кундуз).

13 липня 1984 року під час бойової операції, висуваючи в пішому порядку, розвідувальна рота, в складі якої діяв єфрейтор Незнайко піддалася обстрілу. Противник з гір вів щільний вогонь по підрозділу. У бою, що зав'язався єфрейтор Незнайко знищив дві вогневі точки, але сам був важко поранений. Його доставили у військовий госпіталь, де від отриманих ран він помер 31 липня 1984 року. Посмертно його було  нагороджено Орденом Червоної Зірки.

В Станишівській  загальноосвітній школі І-ІІІ ст.  9 травня у 1989 року було відкрито кімнату-музей імені Олександра Незнайка, де зібрані особисті речі, листи, нагороди, фотографії, спогади вчителів і товаришів. Одна із  центральних вулиць села Станишівка  перейменована на честь загиблого у Афганістані  Олександра Незнайко. Поховали Олександра в рідному селі Станишівка, де на могильній плиті зроблений напис: «Загинув при виконані інтернаціонального обов`язку».

Фото без опису                                               Фото без опису

Виконком сільської ради