Пільги зі сплати земельного податку з фізичних осіб.

Дата: 12.06.2020 14:04

Виконком Станишівської сільської ради повідомляє про те, що згідно статті 281 Податкового кодексу України, від сплати податку на землю звільняються:

1). особи з інвалідністю першої і другої групи;

2). фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

3). пенсіонери (за віком);

4). ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";

5). фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб пунктом 281.1  статті  Податкового кодексу України , поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм:

-  для ведення особистого селянського господарства - у розмірі не більш як 2 гектари;

- для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах - не більш як 0,25 га.

-  для індивідуального дачного будівництва - не більш як 0,10 гектара;

- . для будівництва індивідуальних гаражів - не більш як 0,01 гектара;

-  для ведення садівництва - не більш як 0,12 гектара.

-  від сплати податку звільняються на період дії єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи.

Якщо фізична особа, визначена у пункті 281.1  статті Податкового кодексу України, станом на 1 січня поточного року має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, площа яких перевищує межі граничних норм, визначених пунктом 281.2  статті Податкового кодексу України, така особа до 1 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до контролюючого  органу (Житомирського управління ГУ ДПС у Житомирській області) за місцем знаходження будь-якої земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельних ділянок для застосування пільги (далі - заява про застосування пільги).

Пільга починає застосовуватися до обраних земельних ділянок з базового податкового (звітного) періоду, в якому подано таку заяву, та діє до початку місяця, що настає за місяцем подання нової заяви про застосування пільги.

У разі подання фізичною особою, яка станом на 1 січня поточного року має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, заяви про застосування пільги після 1 травня поточного року пільга починає застосовуватися до обраних земельних ділянок з наступного податкового (звітного) періоду.

Для отримання інформації щодо нарахування земельного податку звертатися касира сільської ради 519945, або до в.о. старост.

Зразок заяви

Начальнику Житомирського управління ГУ ДПС у Житомирській області

Максимчуку С.О.

Адреса: 10014, м. Житомир, майдан Перемоги, 2

____________________________________________________________

(прізвище ім’я по батькові пільговика)

_____________________________________________________________

(Адреса)

Контактний телефон_________________________________________

ЗАЯВА

Прошу надати пільгу по земельному податку  на земельні ділянки, які знаходяться за адресою________________________________________

згідно документів, які надають пільгу, а саме:

________________________________________________

(пенсійне посвідчення, довідка МСЕК про інвалідність, посвідчення багатодітної сім’ї, посвідчення учасника бойових дій, інваліда війни та інші)

До заяви додаю: копії паспорту, ідентифікаційного номера, посвідчення.

__________________                       ______________

Дата                                                   підпис