Вітаємо аграріїв Станишівської громади з початком жнив!

Дата: 22.07.2020 16:20

Фото без описуВітаємо аграріїв Станишівської громади з початком жнив! В народі - це свято називають ЗАЖИНКИ, яке цьогоріч святкують 21 липня 2020 р.

В с. Ліщин 21.07.2020 р. відбулось свято першого снопа "Жито зажинати - хліб шанувати"

Керівник СТОВ "Ліщинське" Олег Мазур разом з сільським головою Юрієм Матвійчуком, в.о. старости Галиною Бочковською привітали трударів ниви з початком жнив.

На святі було відтворено українські звичаї та традиції, які відбуваються під час Зажинків, а саме:

- перший покіс пшениці під народну пісню "Ой, на горі жита много";

- в'язання Воєводи (першого головного снопа) під пісню "Ой, чиє ж то жито";

- передавання першого снопа найкращому комбайнеру для першого молотіння;

- заквітчування снопів, які передали гостям і трударям;

- вручення короваю.

Давні звичаї Зажинок відтворили працівники Будинку культури с. Ліщин та фолькльорний колектив "Ліщинонька" разом з відділом культури, туризму, сім'ї, молоді і спорту Станишівської сільської ради.

Бажаємо Вам хороших врожаїв, шановні аграрії, справджених надій та достойних цін на вашу продукцію. Нехай Земля віддячить Вам за любов і турботу чистими і щедрими врожаями, наповнить душу миром, спокоєм і задоволенням від Вашої роботи.