2 вересня – день закінчення Другої світової війни

Дата: 02.09.2020 10:26

Офіційна і загальновизнана дата завершення Другої світової війни – 2-е вересня 1945-го року. У цей день о 9-й годині 2 хвилини (за токійським часом) був підписаний формальний акт про беззастережну капітуляцію останнього активного союзника фашистської Німеччини – Японії. Великим був внесок України у створення матеріально-технічної бази для перемоги над Німеччиною

Більшість із 15 фронтів, що діяли в період війни, очолювали генерали-українці за походженням (А. Єрьоменко, С. Тимошенко, Р. Малиновський, Р. Черняховський, П. Рибалко, К. Москаленко). У тилу німецьких військ на території України діяли понад 50 тис. партизанів, близько 2 тис. загонів і груп, численні підпільні організації, збройні загони українських націоналістів.

Визначальну роль відіграли вчені України. Група науковіців на чолі з Євгеном Патоном розробила метод дугової автоматичної електрозварки корпусів танків Т – 34. Було винайдено нові методи плавки броньової сталі (І. Доброхотов). Учені модернізували зброю і військову техніку. Інститут клінічної хірургії під керівництвом О. Богомольця розробив ефективні методи лікування інфекційних захворювань. Відомі письменники України – А. Малишко, П. Тичина, М. Рильський, В. Сюсюра – піднімали патріотичний дух народу.

Сьогодні ми з гордістю вшановуємо усіх людей старшого покоління, яким випало пройти крізь смертельний вогонь Другої світової війни.

Людський вимір ціни цієї перемоги – мільйони життів наших земляків Станишівської громади, які не повернулися з фронтів, концтаборів, каторжних робіт, розстріляних і закатованих, передчасно померлих від ран, голоду та репресій у повоєнні роки.

Вічна і світла пам’ять загиблим.

Виконавчий  комітет  Станишівської сільської ради