Станишівська територіальна громада
Житомирська область, Житомирський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Пілотний проект «Рука допомоги» впроваджується Міністерством соціальної політики України за підтримки Світового банку. В якості пілоту «Рука допомоги»

Дата: 02.07.2021 14:34
Кількість переглядів: 547

Пілотний проект «Рука допомоги» впроваджується Міністерством соціальної політики України за підтримки Світового банку.  В якості пілоту «Рука допомоги» є в Харківській, Полтавській та Львівській областях, а з 2018 року – також в окремих об’єднаних територіальних громадах Житомирської, Донецької та Чернігівської областей

Фото без опису

«Рука допомоги» — пілотний проект Міністерства соціальної політики України, який реалізується за підтримки Світового банку в рамках більш широкої стратегії модернізації системи соціальної підтримки населення.

Мета проекту — допомогти вимушеним переселенцям та членам малозабезпечених сімей позбутися залежності від соціальних виплат, отримати достойну роботу або заснувати власний бізнес.

Щороку близько мільйона українців отримують державну допомогу як малозабезпечені. При цьому в третині таких сімей є хоча б один дорослий працездатного віку, який не працює, а для деяких сімей державна допомога — це єдине джерело доходів. І чим довше триває період безробіття, тим важче знайти роботу та реалізувати себе. В таких умовах легко втратити мотивацію до роботи та надію на краще життя, і соціальна підтримка держави це не виправляє.

Так само важко буває знайти роботу вимушеним переселенцям, яким довелося залишити все своє попереднє життя через війну і починати спочатку, в чужому, незнайомому місці.

Саме для таких людей було створено проект «Рука допомоги». Він передбачає залучення учасників до економічної активності з урахуванням особливостей та прагнень кожного з них. Це абсолютно новий механізм для України, який, проте, вже довів свою ефективність в країнах Євросоюзу.

Для тих, хто шукає стабільного заробітку, проект пропонує допомогу у працевлаштуванні. Якщо бажаної вакансії на момент звернення немає -запропонуємо різноманітні варіанти тимчасових оплачуваних робіт на користь громади.

Але найголовніше – учасники, які давно мріяли про власну справу, мають змогу отримати безвідсоткову поворотну фінансову допомогу (мікрокредит) на обладнання та матеріали для започаткування бізнесу.

Сума такого мікрокредиту може складати до 40 прожиткових мінімумів, що у 2018 році складає близько 70 тис. гривень. При цьому повертати потрібно лише різницю між сумою фіндопомоги та сплаченими за три роки податками і зборами. А в разі, якщо учасник стає роботодавцем для двох інших учасників — фінансова допомога взагалі стає безповоротною. Окрім фінансування, учасники проекту на старті своєї підприємницької діяльності отримують консультаційну підтримку та супровід у підготовці бізнес-плану.

«Рука допомоги» заохочує місцевий бізнес до створення робочих місць: в разі працевлаштування двох учасників проекту підприємства можуть отримати від держави безвідсоткові кредити на закупівлю нового обладнання.

В якості пілоту «Рука допомоги» вже діє в Харківській, Полтавській та Львівській областях, а з 2018 року — також в окремих об’єднаних територіальних громадах Житомирської, Донецької та Чернігівської областей. Учасниками проекту стали понад п’ять тисяч українців з числа малозабезпечених та внутрішньо переміщених осіб, з них понад 200 — отримали фінансову допомогу та стали підприємцями.

Досвід пілотного проекту стане підгрунтям для закону, над підготовкою якого ми вже працюємо. Після його прийняття новітні механізми боротьби із бідністю будуть запроваджені на всій території України на постійній основі. Це дозволить ефективно повертати до економічної активності тривалих безробітних громадян, сприятиме кращій адаптації вимушених переселенців, а також посилить економічне становище територіальних громад за рахунок розвитку малого бізнесу в регіонах.

Ви можете приєднатись до пілотного проекту «Рука допомоги», якщо ви:

•   Вимушений переселенець або отримуєте допомогу, як член малозабезпеченої сім’ї та прагнете самостійно визначати свою долю, але потребуєте підтримки на старті;

•   Мешкаєте в Полтавській, Харківській, Львівській областях, у Баранівській міській ОТГ Житомирської області, Кіптівській сільській ОТГ Чернігівської області та Миколаївській міській ОТГ Донецької області.

Для того, щоб подати заявку на участь, потрібно:

1.    Звернутись до районного управління з питань соціального захисту населення або до базового центру зайнятості за місцем проживання;

2.    Написати заяву на участь у пілотному проекті «Рука допомоги»;

3.    Надати довідку про отримання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям або довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Якщо ваше підприємство бажає взяти участь у проекті в якості роботодавця та отримати поворотну фінансову допомогу:

1.    Уповноважена особа має звернутись із заявою до базового центру зайнятості за місцем реєстрації;

2.    Надати пакет документів про відсутність заборгованості перед бюджетом та судових обтяжень.

Докладніше: http://rukadopomogu.com.ua/ua


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь