З 13 вересня 2021 року - спрогнозовано перехід України з «зеленої» в «жовту» зону епідемічної небезпеки через коронавірусне захворювання COVID-19

Дата: 07.09.2021 12:14

Фото без описуСтаном на 7 вересня кількість людей, які захворіли коронавірусом Covid-19 від початку пандемії в Україні, – 2 300 504 (+2 197 за попередню добу) в т.ч. в Житомирській області - 90 175 (+39); вилікувалось по Житомирській області – 87 487 (+58); померло по Житомирській області - 1 834 (+0).

Коефіцієнт виявлення нових випадків COVID-19 перевищив гранично допустимі для «зеленої» зони 4%. Незабаром країна може покинути «зелений» рівень епіднебезпеки.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко 06.09.2021 року спрогнозував перехід України з «зеленої» в «жовту» зону епідемічної небезпеки через коронавірусне захворювання COVID-19 із 13 вересня.

«Швидше за все, з наступного понеділка Україна перейде на «жовтий» рівень епідемічної небезпеки. Відповідно, будуть встановлені додаткові обмеження, які передбачені для жовтого рівня і стосуються в основному масових заходів», – сказав міністр 6 вересня в ефірі телеканалу «Україна 24».

За словами Ляшка, згідно з постановою уряду, на «жовтий» рівень переходить відразу вся Україна. Якщо місцями відбуватиметься погіршення до «помаранчевого» чи «червоного» рівня, країна перейде до регіонального розподілу на зони.

Зараз небезпеки переходу на «помаранчевий» або «червоний» рівень немає в жодному регіоні України, додав міністр.

В Україні за час пандемії, за даними МОЗ, на COVID-19 захворіли 2 300 504 людей, 54 001 – померли.

Від початку вакцинальної кампанії, за даними МОЗ, щеплено 5 581 418 людей, з них повністю імунізовані та отримали дві дози – 4 208 085.

Нагадуємо, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 641 від 22.07.2020 року (зі змінами і доповненнями) залежно від кількості хворих на коронавірус вся територія України поділяється на зони, де діють певні обмеження.

Загалом під час карантину на території України забороняється:

перебування в громадських приміщеннях, будівлях і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих масок чи респіраторів;

перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус, без посвідчення про взяття на облік бездомної особи;

самовільно залишати місця самоізоляції, обсервації;

перетин державного кордону іноземцями та особами без громадянства (крім встановлених випадків) без наявного поліса (свідоцтва, сертифіката) страхування.

«Зелена» зона

Найменша кількість обмежень передбачена у «зеленій» зоні. Серед заборон залишається:

у громадських будівлях обов’язкове носіння масок або респіраторів;

під час масових заходів допускається одна особа на 5 кв. м;

кінотеатри можуть бути наповнені тільки на 50%;

перевезення пасажирів у громадському транспорті дозволяється тільки у масках та на пасажирських сидіннях.

«Жовта» зона

У «жовтій» зоні діють всі обмеження зеленої зони, а також заборонено:

відвідування установ соцзахисту, в яких перебувають люди похилого віку (крім тих, що надають послуги);

«Помаранчева» зона

У «помаранчевій» зоні діють всі обмеження «жовтої» зони, а також передбачено:

• проведення масових (культурних, спортивних, соціальних, релігійних, та інших) заходів дозволене за участі щонайбільше 220 осіб за умови, що 1 особа припадає на 10 кв. м площі будівлі;
  • відвідування групових занять у професійних та вищих навчальних закладах освіти дозволене групами щонайбільше 20 осіб;
  • обмежено планові госпіталізації. Виключення становлять допомога вагітним, новонародженим, пацієнтам з онкозахворюваннями, паліативним хворим, а також випадки, коли є ризик для життя пацієнта.

Заборонено роботу:

• хостелів і турбаз;
  • ресторанів, нічних клубів вночі;
  • спортзалів, фітнес-центрів, закладів культури (крім закладів, що можуть забезпечити відвідування не більше однієї особи на 10 кв. м приміщення);
  • дитячих таборів;
  • масові збори понад 100 осіб (одна людина на 20 кв. м);

Перевезення пасажирів автомобільним та міським громадським транспортом здійснюється тільки в кількості 50% місць для сидіння.

«Червона» зона

У «червоній» зоні діють всі обмеження «помаранчевої» зони, а також найсуворіші обмеження і заборони.

Заборонено:

роботу громадського транспорту;