ДО УВАГИ ВОДІЇВ! З 1 ЖОВТНЯ ЗА ПЕРЕВИЩЕННЯ ВАГОВИХ НОРМ СТЯГУВАТИМУТЬСЯ ШТРАФИ
Із завтрашнього дня, 01 жовтня, буде посилено відповідальність за порушення вагових норм. Про це повідомляє Укравтодор.
Так, із 01.10.2021 набуває чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю».
Посилення відповідальності за порушення вагових норм допоможе зберегти від руйнування дороги, покращить безпеку дорожнього руху та сприятиме зменшенню кількості ДТП.
Зокрема закон запроваджує адміністративну відповідальність за правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, що зафіксовані за допомогою засобів фото- й кінозйомки, відеозапису, серед іншого, в автоматичному режимі.
Крім того, закон запроваджує штрафи для водіїв транспортних засобів за невиконання вимог про зупинку від представників Укртрансбезпеки, внесення недостовірних відомостей про масу або габарити вантажу до товарно-транспортної накладної чи іншого документа тощо.
Так, за перевищення вагово-габаритних нормативів від 5% до понад 30% передбачено штраф у розмірі від 8 500 грн до 51 000 грн.
Нагадаємо, що з 2020 року на ключових інфраструктурних об’єктах програми Президента “Велике будівництво” по всій країні встановлюються майданчики зважування-в-русі (WiM). До кінця 2021 року в Україні планується встановити 102 таких майданчики.
Також у рамках президентської програми у Житомирській області триває розбудова дорожньої інфраструктури. Зокрема здійснюється капітальний ремонт автомобільної дороги загального користування місцевого значення О 060510 Сімаківка-Бараші-Пулини-Коростишів-Котлярка.
Довідково. Система WiM — інструмент прямого стягнення штрафів за перевищення габаритно-вагових норм. Майданчик системи перекриває дорогу по всій ширині, а фіксація руху здійснюється цілодобово у режимі реального часу за допомогою обладнання, яке монтується в верхньому шарі покриття автомобільних доріг або на прогонових будовах мостів та шляхопроводів.
Навантаження на кожну вісь вимірюється як мінімум у трьох послідовних точках. Автоматично зчитується номерний знак, габаритні розміри, загальна маса, навантаження на кожну вісь та кожне колесо окремо, кількість осей, швидкість руху тощо.
Джерело: Житомирська РДА