Станишівська територіальна громада
Житомирська область, Житомирський район
Логотип Diia
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Державна підтримка сільськогосподарських товаровиробників шляхом виділення бюджетних субсидій з розрахунку на одиницю оброблюваних угідь за рахунок бюджетних коштів

Дата: 25.09.2021 13:59
Кількість переглядів: 160

 

Державна підтримка сільськогосподарських товаровиробників шляхом виділення бюджетних субсидій з розрахунку на одиницю оброблюваних угідь за рахунок бюджетних коштів (далі - субсидія) надається сільськогосподарським товаровиробникам - юридичним особам незалежно від організаційно-правової форми і форми власності та фізичним особам - підприємцям (далі - отримувачі):

 • стосовно яких не порушено справ про банкрутство та/або яких не визнано банкрутами, та/або які не перебувають на стадії ліквідації;
 • які не мають на 1 число місяця, в якому приймається рішення про включення до зведеної відомості отримувачів субсидії, прострочену більш як шість місяців заборгованість з платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи ДПС.

Субсидії надаються отримувачам на безповоротній основі в межах бюджетних призначень, передбачених у державному бюджеті на поточний рік, у розрахунку на один гектар оброблюваних угідь, на яких вирощувались гречка, жито, просо та овес (за винятком післяукісних культур), у розмірі до 5000 гривень на один гектар, але не більше ніж на 300 гектарів оброблюваних угідь одним отримувачем.

Сума субсидії, що надається протягом одного бюджетного року отримувачу та пов’язаним із ним особам у розумінні підпункту 14.1.159 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України за культурами, передбаченими пунктом 4 цього Порядку, не може перевищувати більше ніж 10 тис. розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня відповідного року.

Отримувач, що претендує на отримання державної підтримки за видами культур, передбаченими пунктом 4 цього Порядку, зобов’язаний подати разом з документами для отримання субсидії інформацію про всіх пов’язаних із ним осіб, які протягом бюджетного періоду є отримувачами субсидії, а також про зміни стосовно таких пов’язаних осіб.

Види культур, які субсидуються у поточному році, розмір субсидії та розподіл бюджетних коштів за культурами, їх перерозподіл протягом року з урахуванням фактичного подання документів для отримання субсидії затверджуються наказом Мінагрополітики.

Площі посівів сільськогосподарських культур, на які виділено субсидію новоствореним фермерським господарствам за рахунок коштів бюджетної програми “Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників” за напрямом “фінансова підтримка розвитку фермерських господарств”, не підлягають виділенню субсидій з розрахунку на одиницю оброблюваних угідь за напрямом “державна підтримка сільськогосподарських товаровиробників шляхом виділення субсидій з розрахунку на одиницю оброблюваних угідь”.

Структурні підрозділи облдержадміністрацій, що забезпечують виконання функцій з питань агропромислового розвитку, утворюють обласні комісії з прийняття рішень щодо виплати субсидії, затверджують їх положення та склад (далі - обласні комісії).

Перевірка на відповідність отримувача вимогам, зазначеним в абзаці другому пункту 3 цього Порядку, здійснюється шляхом отримання обласними комісіями відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань перед формуванням зведеної відомості отримувачів субсидії.

Перевірка на відповідність отримувача вимогам, зазначеним в абзаці третьому пункту 3 цього Порядку, здійснюється обласними комісіями шляхом надсилання відповідного запиту до ДПС перед формуванням зведеної відомості отримувачів субсидії.

8. Отримувачі для отримання субсидії подають до 15 листопада до обласних комісій у паперовому вигляді такі документи:

 • заявку на отримання субсидії;
 • довідку про відкриття поточного рахунка, видану банком;
 • письмове підтвердження, що отримувачу в поточному році не виділялася субсидія новоствореним фермерським господарствам за рахунок коштів бюджетної програми “Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників” за напрямом “фінансова підтримка розвитку фермерських господарств” на площі посівів сільськогосподарських культур, на які надається субсидія;
 • письмове зобов’язання повернути до державного бюджету в місячний строк бюджетні кошти в разі встановлення контролюючими органами факту їх незаконного отримання та/або нецільового використання;
 • акт про висів насіння;
 • заключний звіт про підсумки сівби під урожай поточного року (форма № 4 с/г);
 • акт про збір врожаю.

Обласні комісії перевіряють:

 • наявність повного пакета документів;
 • достовірність наведених у поданих документах даних;
 • відповідність отримувача вимогам, визначеним абзацами другим і третім пункту 3 цього Порядку.

Документи, подані не в повному обсязі або оформлені неналежним чином, повертаються обласною комісією отримувачу в десятиденний строк.

Заявка та документи, що додаються до неї, зберігаються у структурних підрозділах облдержадміністрацій, що забезпечують виконання функцій з питань агропромислового розвитку, протягом трьох років.

Детальніше https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/886-2021-%D0%BF#Text


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь