ВАРТО ЗНАТИ! Видалення зелених насаджень на території населеного пункту

Дата: 13.12.2021 12:59

Видалення зелених насаджень на території населеного пункту здійснюється за рішенням виконавчого органу сільської, селищної, міської ради на підставі ордера, дозволу та інших передбачених Законом України “Про регулювання містобудівної діяльності” документів. Законодавством передбачено випадки, коли підприємство, фізична особа-підприємець чи громадянин України мають право в межах населеного пункту видалити зелене насадження, а саме:

• виконання підготовчих і будівельних робіт на об’єктах згідно із статтею 35-37 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”;
  • знесення аварійних, сухостійних і фаутних дерев, а також самосійних і порослевих дерев з діаметром кореневої шийки не більш, як 5 сантиметрів;
  • ліквідації аварійної ситуації на інженерних мережах населеного пункту;
  • відновлення світлового режиму в житловому приміщенні, що затіняється деревами;
  • проведення ремонтних та експлуатаційних робіт в охоронній зоні повітряних ліній електропередачі, мережі водо-, теплопостачання, водовідведення на трансформаторній підстанції і розподільному пункті системи енергопостачання, кабельній  електромережі;
  • досягнення деревом вікової межі;
  • провадження господарської діяльності на території розсадників з вирощування декоративних дерев та кущів;
  • ліквідації наслідків стихійного лиха, аварійної та надзвичайної ситуації.

У випадку ліквідації наслідків аварійної чи надзвичайної ситуації, стихійного лиха або коли стан зелених насаджень загрожує майну громадян чи юридичних осіб, життю чи здоров'ю громадян, то в таких випадках видалення зелених насаджень здійснюється негайно з подальшим оформленням акта відповідно до "Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах" затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2006 року № 1045.

Для отримання дозволу на видалення зелених насаджень фізичній чи юридичній особі необхідно в першу чергу подати до органу місцевого самоврядування заяву про видалення зелених насаджень.

Після отримання заяви компетентний орган утворює комісію, до складу якої входять представники заявника, власника земельної ділянки (користувача), компетентного органу, територіального органу Держекоінспекції.

Орган місцевого самоврядування в місячний строк після надходження заяви  про видалення зелених насаджень, приймає відповідне рішення і видає ордер на видалення зелених насаджень.

Нагадуємо, що засамовільне знищення або пошкодження зелених насаджень без дотримання встановленого порядку в населених пунктах передбачається адміністративна відповідальність у вигляді накладення адміністративного штрафу