БАЖАЮЧИМ ПРОХОДИТИ КОНТРАКТНУ СЛУЖБУ У ПІДРОЗДІЛАХ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ОБОРОНИ МІСТА ЖИТОМИРА ТА ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Дата: 04.02.2022 16:08

Фото без описуТериторіальна оборона України  це система загальнодержавних, воєнних і спеціальних заходів, що здійснюються у мирний час та в особливий період з метою протидії воєнним загрозам, а також для надання допомоги у захисті населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій.

Завдання і заходи щодо підготовки та ведення територіальної оборони України визначені у Законі України “Про основи національного спротиву”, який прийнятий 16 липня 2021 року за №1702-ІХ, та почав діяти в дію з 1 січня 2022 року.

Основними завданнями територіальної оборони є:

1. боротьба з диверсійно-розвідувальними силами;
  2. охорона та оборона важливих об’єктів і комунікацій;
  3. допомога населенню під час надзвичайних ситуацій, тощо;
  4. протидія інформаційним операціям агресора (противника)

Територіальна оборона ґрунтується на принципах:

• територіальності;
  • добровільності;
  • залученні широких верст населення України;
  • ініціативності;
  • високого рівня готовності до виконання завдань за призначенням.

Формування та комплектування підрозділів територіальної оборони.

До виконання завдань територіальної оборони в межах повноважень залучаються:

- Збройні Сили України, інші військові формування, відповідні правоохоронні органи,

- Регіональні органи і територіальні підрозділи Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України,

- об’єднані загони Державної спеціальної служби транспорту.

Для організації системи територіальної оборони, відповідно до Закону України “Про основи національного спротиву”, у Житомирській області сформовано управління бригади та п’ять окремих батальйонів згідно з територіальною реформою. В кожному районі Житомирської області вже є окремий батальйон зі штатними військовослужбовцями.

Участь у територіальній обороні – добровільна, а долучатися можуть чоловіки та жінки, які вже стоять на військовому обліку.

Добровольчі формування територіальних громад утворюються з урахуванням ресурсних та людських можливостей відповідних територіальних громад.

Загальна кількість та місця розташування добровольчих формувань територіальних громад визначаються Командуванням Сил територіальної оборони Збройних Сил України за участю відповідних сільських, селищних, міських рад та затверджуються Головнокомандувачем Збройних Сил України.

Положення про добровольчі формування територіальних громад затверджується Кабінетом Міністрів України.

Діяльність добровольчих формувань територіальних громад здійснюється під безпосереднім керівництвом і контролем командира військової частини Сил територіальної оборони Збройних Сил України за територіальним принципом.

Командуванням Сил територіальної оборони Збройних Сил України разом з органами місцевого самоврядування, які розташовані в межах території відповідної зони територіальної оборони, розробляється та затверджується єдина символіка для всіх добровольчих формувань територіальних громад, що функціонують у межах території відповідної зони територіальної оборони.

Комплектування Сил територіальної оборони Збройних Сил України та добровольчих формувань територіальних громад.

Найголовніше: участь у територіальній обороні – абсолютно добровільна. Особливих вимог до учасників тероборони немає, є лише обмеження за віком – від 18 до 60 років.

Основу добровольчих формувань територіальних громад становитимуть громадяни України, які пройшли службу у:

• збройних силах України;
  • інших військових формуваннях:
  • правоохоронних органах.

Українці, які не проходили військову службу, також можуть увійти до складу формувань територіальних громад після складання присяги добровольця територіальної оборони.

У формування територіальної громади не зарахують громадян: раніше засуджених до позбавлення волі за скоєння тяжкого чи особливо тяжкого злочину (крім реабілітованих) або які мають дві та більше судимостей за скоєння умисних злочинів.

Вступ до Сил тероборони

• Звернутися до Житомирського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки з військово-обліковим документом;
  • пройти співбесіду з інструктором та представником підрозділу територіальної оборони;
  • пройти військово-медичну комісію та зібрати документи (копії паспорта, ідентифікаційного коду, характеристики, довідку про склад сім'ї, довідку про несудимість).

Далі формується особиста справа кандидата у територіальному центрі комплектування, вона спрямовується командиру підрозділу територіальної оборони. Він ухвалює рішення про укладання контракту з кандидатом на військову службу у Силах тероборони.

Соціальні гарантії  під час служби у теробороні

Основна перевага – служба поряд із домом.

На військових та членів добровольчих формувань територіальних громад поширюються гарантії соціального та правового захисту, передбачені законом «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»:

• всі військові гарантовано отримуватимуть грошове забезпечення відповідно до штатного розкладу;
  • забезпечуватимуться безкоштовною медичною допомогою у військово-медичних закладах охорони здоров'я;
  • усім військовим зберігатиметься місце роботи, посада та середня зарплата на час зборів та в особливий період.