Мельниченко Іван Олександрович
Мельниченко Іван Олександрович
Народився в с. Лука 27 травня 2001 року. У 2007 році пішов у Луківську загальноосвітню школу. У 2016 році закінчивши 9 класів вступив до Державного професійно-технічного навчального закладу «Житомирське вище професійне училище сервісу і дизайну» на спеціальність «Кухар». Після закінчення працював » сушистом в закладі харчування «Черепаха», де отримав багато грамот і відзнак.
У 2020 році самостійно прийняв рішення йти на контрактну службу до Збройних Сил України. З 09.07.2020 року проходив службу за контрактом вч А0281 (95- ОДШБ) солдат навідник.
Пройшов військову підготовку у навчальному центрі Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного збройних сил України, приймав участь в бойових діях на Донеччині з жовтня 2021 року.
На момент повномасштабного вторгнення 24.02.2022 року перебував в зоні ООС у складі 95 ДШВ в районі селища Нью-Йорк Донецької області.
Загинув 16.03.2022 року при обороні населеного пункту Кам’янка, Ізюмського району, Харківської області – стримували наступ на стратегічній трасі Харків - Слав’янськ для забезпечення можливості евакуації місцевих жителів.
Указом Президента № 320/2022 від 08.05.2023року за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі МЕЛЬНИЧЕНКА Івана Олександровича— солдата, нагороджено орденом “За мужність” ІІІ ступеня (посмертно).
Рішенням виконавчого комітету Станишівської сільської ради № 150 від 17.08.2023 року нагороджено відзнакою Станишівської сільської ради «Честь і гордість Станишівської громади».
Вічна шана хороброму воїну!