Рятувальники області закликають дотримуватися правил безпеки під час купання у водоймах

Дата: 20.07.2022 16:42

На Житомирщині упродовж літнього періоду на воді трагічно загинули вже 12 мешканців області, з яких 1 дитина. Трагедії обумовлені тим, що відпочивальники нехтують основними правилами безпеки під час купання, яких необхідно дотримуватися.

Шукаючи захисту від палючого сонця, люди обирають для відпочинку переважно місця біля води. Але, як свідчить гірка статистика, зазвичайце місця, що непристосовані для цього. Фахівці ДСНС наголошують на тому, що купання повинно бути в спеціально відведених для цього місцях, в яких обстежене дно та є рятувальний пост.

Аби попередити нещасні випадки, рятувальники області постійно проводять превентивні заходи, під час яких наголошують про необхідність  дотримуватися безпечної поведінки, та пам’ятати наступні правила:

• відпочивати та купатися можна лише на спеціально обладнаних пляжах;

• ніколи не пірнайте в незнайомих місцях; не лишайте дітей без нагляду біля води та не дозволяйте їм самостійно відвідувати місцеві ставки та річки;

• не запливайте далеко. Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах;

• заборонено використовувати для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин та інші знаряддя, не передбачені для плавання.

• не заходьте у воду в стані алкогольного сп'яніння;

• не наближайтесь до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас;

• температура води повинна бути не нижче +17 °С;

• плавайте у воді не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3-5 хвилин;

• слідкуйте за штормовими попередженнями і не виходьте у плавання на човнах при сильних поривах вітру;

• категорично заборонено допускати у воді небезпечні ігри, які пов’язані з обмеженням руху рук і ніг;

Шановні громадяни!

У більшості випадків люди гинуть на воді через власну необережність, тож, вирушаючи до водойм, будьте вкрай обачні та відповідальні!