Станишівська територіальна громада
Житомирська область, Житомирський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Діє заборона зривати, викопувати чи в інший спосіб використовувати частини первоцвітів

Дата: 21.02.2023 12:59
Кількість переглядів: 469

Фото без опису

З приходом теплих весняних днів у наших лісах з'являються тендітні первістки оновленої землі – первоцвіти.

Первоцвіти – це екологічна група рослин, яка нараховує близько 500 видів. Більша частина первоцвітів занесена до Червоної книги України. Вони підлягають суворій охороні: їх не можна зривати, викопувати чи в інший спосіб використовувати частини цих рослин.

Але, на жаль, разом із весняною природою прокидаються від зимової сплячки і збирачі квітів, які у великій кількості заготовляють їх і збувають тим, хто ще не усвідомлює важливості збереження довкілля. Особливо багато продається цих квітів напередодні 8 Березня.

Слід пам’ятати, що, здійснюючи торгівлю рідкісними та зникаючими видами рослин та їх частинами, громадяни порушують Закони України „Про рослинний світ”, „Про охорону навколишнього природного середовища”, “Про Червону Книгу України”, а також статті 88, 881, 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Що загрожує правопорушникам:

в ст. 881 Кодексу України про адміністративні правопорушення зазначено: «За незаконне придбання, збут та розповсюдження об’єктів рослинного світу» передбачено накладення штрафу від 510 до 1700 грн.

За ті самі дії, вчинені щодо об’єктів рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від 1700 грн до 3655 грн з конфіскацією об'єктів рослинного світу (ч.2 ст.881 КУпАП).

Найчастіше з рук на стихійних ринках продаються підсніжник, сон-трава, плауни, черемша (цибуля ведмежа), ялівець, конвалія звичайна, крокус. 

За один екземпляр незаконно зірваної червонокнижної квітки передбачена відповідна компенсація за її знищення. Наприклад, черемша (цибуля ведмежа) – 62 грн, шафрани (крокуси) та підсніжники – від 49 до 62 грн (залежно від виду), сон-трава – від 37 до 62 грн (залежно від виду).

Проте, як показує досвід, найефективнішим способом порятунку червонокнижних рослин залишається відсутність  попиту, - якщо ніхто не буде купувати первоцвіти, то зникаючі види вдасться зберегти.

Збережемо природу нашої громади разом!!!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь