Народний музей історії села Кодня

Дата: 03.03.2023 11:04

"Народний музей історії села Кодня"

Музей історії села Кодня був створений у 1976 році в приміщенні місцевого Будинку культури. У 1978 р. йому було присвоєно звання "Народний". У жовтні 2015 року відбулося відкриття оновленої експозиції (https://goo.gl/maps/Nn8a7GiabL9x2sNL6).

У музеї ви дізнаєтеся про історію Кодні з давніх часів, ознайомитеся з археологічними знахідками, що знайшли на території села, цікавими артефактами козацької доби, архівними документами та унікальними експонатами "Коліївщини"- гайдамацького руху за визволення України.

У музеї представлені: знаменита коденська сокира, яку трактористи виорали поблизу гайдамацької могили та принесли у музей зі словами: «Мабуть, такою сокирою дрова не рубають». На окрему увагу заслуговує козацька сталева шабля ручної роботи, яка була знайдена в закинутих містичних коденських підземеллях. Також, Ви будете мати можливість зробити фото біля старовинної скульптури козака, витесаної з дерева в зріст людини. За переказами, ця скульптура була витесана з колоди, на якій стинали гайдамацькі голови...

Архівні документи, автентичний одяг, взуття та рушники, старовинні речі домашнього вжитку, знаряддя праці, які були зібрані у мешканців села, познайомлять вас з життям містечка Кодня XIX - початку XX століть.

Також, у музеї представлені матеріали про відомих людей села: відомого театрального актора та режисера Степана Бондарчука, праведника народів світу Ніну Сохацьку, яка під час німецької окупації допомагала переховувати єврейських дітей.