Шановні жителі Станишівської громади! Бережіть природу та своє здоров'я – відмовтеся від спалювання сухої трави!

Дата: 20.03.2023 12:30

Станишівська сільська рада попереджає про заборону спалювання сухої трави, залишків рослинності, сміття та побутових відходів, розпалювання багаття в паркових зонах та поблизу лісових масивів.

Порушення заборони випалювання сухої рослинності або її залишків карається відповідно до чинного законодавства!

За спалювання сухої трави та листя передбачений штраф від 3060 до 6120 грн для громадян, від 15300 грн до 21420 грн на посадових осіб.

За ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, доведеться заплатити від 6120 до 12 240 гривень.

3 березня 2022 року Верховна Рада внесла зміни до Кримінального Кодексу України, посиливши відповідальність за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану. Зокрема це стосується паліїв сухої трави. Відповідальність за злочини, передбачені ст.113 “Диверсія”, караються від 15 років до довічного ув'язнення.

У зв’язку з вищезазначеним, Станишівська сільська рада звертається до громадян з проханням, дотримуватися правил пожежної безпеки, відмовитись від спалювання сухої трави, побутового сміття й рослинних залишків!

Якщо ви бачите, як несвідомі громадяни палять траву, побутове сміття, рештки рослин - рекомендуємо звертатися до старост Ваших населених пунктів (телефон https://stanyshivska.gromada.org.ua/kerivnictvo-15-23-03-01-11-2017/, які уповноважені на складання протоколів про адміністративні правопорушення, або на

гарячу лінію Державної екологічної інспекції Поліського округу,

тел. (0412) 46-49-54 та (068) 717-03-34.