Дере­в’яна церква Святого Миколая в селі Станишівка

Дата: 03.03.2023 11:11

У 1861 році на кошти держскарбниці була побудована дере­в’яна церква Святого Миколая.

За архівними матеріалами вдалося з’ясувати, що кладовище, принаймні в кінці XVIII століття, вже функціонувало, а цвинтарна церква села Зарічани (Псище) була приписана до Свято-Миколаївської парафії села Станишівка Житомирського повіту.

Серед настоятелів Свято-Миколаївського храму запам’ятався отець Іоанн (Іван Євдокимов), який 17 років (1989 - 2006) присвятив пастирському служінню, здобув величезну повагу й любов парафіян. Завжди зі старанністю виконував свої обов’язки, проявляючи смиренність  і лагідність, був добрим взірцем молодому поколінню.

У суботу вранці, 30 вересня 2006 року, наступного дня після свого 75-ліття  протоієрей Іоанн  відійшов до Господа, з благословіння єпископа після завершення заупокійної Літургії труну з тілом обнесли навколо храму і поховали на подвір’ї церкви.