З Днем Конституції України!

Дата: 28.06.2023 08:30

Вітаємо громаду Станишівської сільської ради та увесь український народ із Днем Конституції України. Най завжди Україна буде вільною і незалежною країною. Щоб усі українці були свідомими і любили і поважали нашу конституцію.

Українська конституція є демократичною і будується на соціально орієнтованих засадах та принципах розвитку суспільства.

Із історії України ми знаємо, що українська держава відома тим, що однією з перших серед Європейських країн прийняла конституцію, яка вже тоді була демократичною і спрямованою на права і свободи людини.

Відповідно до статті 3 Конституції України - людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.

Право на повагу до гідності та честі закріплені у статті 297 Цивільного кодексу України, а саме:

- кожен має право на повагу до його гідності та честі;

- гідність та честь фізичної особи є недоторканними;

- фізична особа має право звернутися до суду з позовом про захист її гідності та честі.

Отже, людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

І дійсно, Конституція України є головним і найважливішим документом України, який засвідчує її демократичну спрямованість. Людина в Україні стоїть на першому місці, а громадянин України має всю повноту влади, прав і свобод. Ось чому ми повинні поважати нашу Конституцію і дотримуватись усіх її статей.

Вітаємо з Днем Конституції України і не забуваємо, про те, що в нашій країні війна. Маємо об’єднатися, забути про всі непорозуміння і разом іти до перемоги. Дякуємо нашим славним воїнам, що боронять нашу Батьківщину від східних окупантів не шкодуючи ні сил, ні здоров’я, а іноді і життя. СЛАВА УКРАЇНІ!