Круглий стіл на тему “Впровадження послуги патронату над дитиною в Станишівській територіальній громаді”

Дата: 20.11.2023 16:47

Патронат над дитиною - тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім'ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

20 листопада 2023 відділом (службою) у справах дітей проведено  засідання  круглого столу спільно із старостами з метою пошуку кандидатів у патронатні вихователі та створення патронатної родини в громаді. Присутніх ознайомлено з наступною інформацією, а саме:

• що таке патронат, патронатний вихователь, патронатна сім'я;
  • хто може бути патронатним вихователем;
  • обов'язки патронатного вихователя;
  • порядок створення патронатної сім'ї (проходження навчання кандидатів, укладення договору, оплата послуг зі здійснення патронату, тощо).

Учасники заходу обговорили можливість патронатного виховання дітей, як альтернативи працевлаштування. Отримали інформацію про послугу патронату над дитиною, що дає змогу якнайкраще врахувати інтереси дитини, гарантувати їй сприятливе сімейне оточення.

Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має бажання та позитивний досвід виховання дитини; відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, утримання та реабілітації дитини у своєму помешканні; пройшов курс спеціальної підготовки; відповідає іншим вимогам, визначеним у чинному законодавстві.

Більш детальну інформацію про послугу патронату мешканці можуть отримати, звернувшись до старост відповідного старостинського округу та відділу (служби) у справах дітей Станишівської сільської ради за адресою:

с. Станишівка, вул. Кооперативна, 3, каб.10.