Відзначення  Дня Соборності України

Дата: 22.01.2024 17:32

Відзначення  Дня Соборності України в Станишівському ЦКДС є важливою подією для громади, де кожен відчував силу єднання та патріотизму

З нагоди Дня Соборності України в закладах Станишівського центру культури, дозвілля та спорту відбулися тематичні заходи, квести, вікторини та відеопривітання, участь у яких взяли учасники художньої самодіяльності закладів Станишівського ЦКДС, а саме:

Станишівський ЦКДС:

• Година творчості з дітьми та відео-привітання в мережі “Наша єдність - наша зброя”

Філія будинок культури с. Лука:

• Тематичний захід для дітей  “З Днем Соборності - Державо, будь багата, мирна, славна”

Філія будинок культури с. Ліщин:

• Онлайн привітання та пізнавальна квест-гра до Дня Соборності України.

Філія будинок культури с. Ліщин клуб с. Туровець:

• Онлайн привітання “Наша єдність - наша зброя” від колективу художньої самодіяльності “Творчі”

Філія будинок культури с. Піски клуб с. Бистрі:

• Малюнки художньої самодіяльності до Дня Соборності України, онлайн привітання в мережі.

Філія будинок культури с. Піски:

• Пізнавальна вікторина до Дня Соборності України:

Філія будинок культури с. Зарічани:

• Гра-квест, вікторина та флешмоб до Дня Соборності України  “Наша єдність - наша зброя”

Філія будинок культури с. Кодня:

• Виховний тематичний захід “Єдина країна-Єдиний народ”

Ідея соборності бере свій початок від об'єднання давньоруських земель навколо князівського престолу в Києві, а її філософське коріння сягає часів Візантії. Протягом століть її практичним втіленням займались українські гетьмани Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, Петро Дорошенко, Пилип Орлик. У XVIII — початку XX ст., коли українські землі були поділені між сусідніми державами: Польщею, Московією, Румунією, Австро-Угорщиною, ця ідея знайшла своє відображення у працях найкращих вітчизняних мислителів, оскільки для боротьби за свої національні інтереси Україні була вкрай важливою територіальна єдність.

21 січня 1990 р. патріотичні сили організували «живий ланцюг» між Києвом,  Львовом та Івано-Франківськом як символ духовної єдності людей східних і західних земель України. Основне русло суцільним ланцюгом починалося в Івано-Франківську від Центрального народного дому (вул. Шевченка, 1) і тягнулося до Стрия, де приєднувалося незначне відгалуження з поодиноких учасників із закарпатського напрямку. Зі Стрия живий шерег прямував до Львова, звідти — до Тернополя. Далі маршрут проходив через Рівне, Житомир — і до Софійської площі в Києві. За різними оцінками, участь в акції взяли від 0,5 до 3 мільйонів українців. Також цього дня акція на підтримку «Живого ланцюга» відбулась у Харкові.

Указом Президента України Леонідом Кучмою 1999 року встановлено День соборності України 22 січня, водночас з оголошенням 22 січня Днем Соборності та Свободи Українию