НАГОЛОШУЄМО ПРО ЗАБОРОНУ СПАЛЮВАННЯ СУХОЇ РОСЛИННОСТІ

Дата: 08.03.2024 09:29

Станишівська сільська рада попереджає про заборону спалювання сухої трави, залишків рослинності, сміття та побутових відходів, розпалювання багаття в паркових зонах та поблизу лісових масивів.

З настанням весни мешканці нашої громади починають господарювати на городах, подвір’ях, прилеглих територіях. І на жаль, часто таке прибирання завершується спалюванням залишків листя, сухої трави, різного сміття. У такому випадку добрі наміри для наведення чистоти та порядку мають згубні наслідки для довкілля і здоров’я людей.

За даними Головного управління ДСНС у Житомирській області станом на 5 березня 2024 року вже виникло 53 пожежі в екосистемах. Вогнем пройдено майже 33 га території (інформація з сайту Головного управління ДСНС У Житомирській області https://zt.dsns.gov.ua/news/nadzvicaini-podiyi/pocuite-riatuvalnikiv-ne-palit-suxu-travu).

Спалювання трави, листя, сміття та іншої рослинності заборонено законом та карається притягненням до адміністративної відповідальності згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення.

За випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах за статтею 771 КУпАП штраф:

• на громадян – від 3060 грн до 6120 грн;
  • на посадових осіб – від 15300 грн до 21420 грн.

За спалювання відходів і залишків сухої рослинності за статтею 82 КУпАП штраф:

• для громадян – від 340 грн до 1360 грн;
  • для посадових осіб – від 850 грн до 1700 грн.

Досить з нас вогню і диму через російську агресію. Не треба власноруч допомагати палити нашу землю!

Якщо ви бачите, як несвідомі громадяни палять листя, бур’ян, побутове сміття рекомендуємо звертатися до старост Ваших населених пунктів (телефони https://stanyshivska.gromada.org.ua/kerivnictvo-15-23-03-01-11-2017, які уповноважені на складання протоколів про адміністративні правопорушення, або на гарячу лінію Державної екологічної інспекції, тел. (0412) 46-49-54 та (068) 717-03-34.

Шановні жителі Станишівської громади! Бережіть природу та своє здоров'я!!