Станишівська сільська рада закликає громадян не прикрашати могили померлих пластиковими квітами та вінками!

Дата: 25.04.2024 15:15

Незабаром поминальні дні……

Прийнято прибирати та прикрашати могили штучними вінками та квітами. Проте люди приносячи «пластикове сміття» на кладовище навіть не задумуються, що пластик з якого зроблені такі квіти, під впливом сонячного світла та під час розкладання виділяє канцерогени, які небезпечні для здоров’я людей та довкілля.

Крім того, захоронення або спалювання штучних квітів – несе непоправну шкоду. При спалюванні в атмосферне повітря виділяється велика кількість діоксинів, тобто хлорованих вуглеводів, що є надзвичайно канцерогенними, як наслідок зниження імунітету, погіршення здоров’я у людей, виникнення онкологічних захворювань.

Нажаль на сьогодні немає жодного безпечного методу їх утилізації.

Інформуємо, що відповідно до рішення виконавчого комітету Станишівської сільської ради №72 «Про заборону реалізації та використання штучних квітів, інших ритуальних товарів виготовлених з пластику» на території Станишівської сільської ради забороняється:

• продаж продукції з синтетичних полімерів (штучних квітів, вінків, корзин та інших ритуальних товарів виготовлених із пластику);
  • приносити і залишати штучні квіти, вінки, корзини на кладовищах Станишівської сільської ради.

Вкотре звертаємось до наших мешканців: давайте відмовимось від використання штучних квітів на кладовищах!

Будьте відповідальними до себе, своїх близьких та довкілля!

Зберігайте світлу пам’ять про померлих піклуючись про майбутні покоління, обирайте живі квіти та рослини.