ОБЕРЕЖНО, БОРЩІВНИК!

Дата: 30.04.2024 11:11

Останнім часом дуже поширюється небезпечна, отруйна багаторічна рослина до 3-5 метрів висоти, товщиною стебла до 10 см – борщівник Сосновського.

Основними місцями його розвитку є узбіччя доріг, необроблювальні угіддя, береги потічків, річок, каналів, деградовані луки, пасовища тощо.
При контакті людини з рослиною спричиняє опіки, які важко загоюються.

Для боротьби з отруйною рослиною існують різні методи: механічне (шляхом удушення або виснаження рослини) та хімічне (використання гербіцидів) знищення.

Щоб механічний метод був ефективним, потрібно систематично підрізати корені на глибині 8-12 сантиметрів та багаторазово підкошувати паростки, що відростають.
Не припиняти такі роботи протягом кількох років до тих пір, поки не будуть знищені всі кореневища та насіння в ґрунті.

Ефективніший метод боротьби — хімічний. Внесення зареєстрованих в Україні гербіцидів проводиться при висоті рослинин до 10-20 см навесні або після підкошування.

Якщо ж упущено момент і рослини зацвіли, то скошену масу (борщівник цвіте з липня і майже до вересня) обов’язково треба спалювати, бо насіння дозріває навіть тоді, коли зацвівша рослина скошена. А одна така рослина дає 15-20 тисяч летючих насінин. Причому насіння може прорости в ґрунті навіть через 10-12 років!

Чого не слід допускати, знищуючи зарості борщівника Сосновського:

• скошувати рослини борщівника в період цвітіння і на початку дозрівання плодів;
  • застосовувати не зареєстровані в Україні і не рекомендовані гербіциди;
  • під час роботи з борщівником не можна бути роздягненим або мати незахищені ділянки тіла;
  • не можна близько підходити до рослин або заростей борщівника, брати в руки будь-які його частини, нюхати квіти, фотографуватись тощо.

Також нагадуємо всім землевласникам і землекористувачам, які не вживають заходів із боротьби з бур’янами, у т. ч. із борщівником, що за зростання шкідливих рослин на земельних ділянках Ви несете адміністративну відповідальність 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів».