Станишівська територіальна громада
Житомирська область, Житомирський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

оголошення про розгляд Житомирським окружним адміністративним судом справи №240/9014/24

Дата: 29.05.2024 16:18
Кількість переглядів: 54

 

Фото без опису

 

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про відкриття провадження в адміністративній справі

 

21 травня 2024 року м. Житомир                                            справа № 240/9014/24

категорія 113070200

Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Горовенко А.В., перевіривши виконання вимог законодавства при поданні позовної заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Станишівської сільської ради Житомирського району Житомирської області (вул.Кооперативна, 3, с. Станишівка, Житомирська обл., Житомирський р-н,12430) про визнання протиправним та скасування рішення

встановив:

ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом, в якому просить:

- визнати протиправним та скасувати рішення Станишівської сільської ради Житомирського району Житомирської області №1263 від 15.12.2023 "Про затвердження Програми про надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспортного загального користування на міських приміських та міжміських маршрутах на 2024 рік";

- зобов"язати Станишівську сільську раду Житомирського району Житомирської області укласти договір про перевезення пасажирів пільгових категорій з перевізниками, які здійснюють перевезення на приміських маршрутах громадського транспорту на 2024 рік.

Позивач посилаючись на порушення його прав та інтересів у сфері публічно-правових відносин, звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Зазначений спір згідно зі статтею 19 Кодексу адміністративного судочинства України, належить до юрисдикції адміністративних судів і підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства.

Позовна заява подана у порядку передбаченому статтею 168 Кодексу адміністративного судочинства України та відповідає вимогам статей 160161172 Кодексу адміністративного судочинства України.

Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України немає.

Згідно з ч.8 ст.264 КАС України адміністративна справа щодо оскарження нормативно-правових актів вирішується за правилами загального позовного провадження.

Дослідивши матеріали адміністративної справи, зважаючи на обраний позивачем спосіб захисту, складність справи, обсяг та характер доказів у справі, суд дійшов висновку про неможливість прийняття законного та обґрунтованого рішення без розгляду вказаної справи за правилами загального позовного провадження із проведенням підготовчого судового засідання.

Частинами 1, 2 статті 173 Кодексу адміністративного судочинства України, встановлено, що підготовку справи до судового розгляду здійснює суддя адміністративного суду, який відкрив провадження в адміністративній справі. Завданням підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.

Згідно із статтею 179 Кодексу адміністративного судочинства України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначається судом з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.

Керуючись статтями 168171173179243248 Кодексу адміністративного судочинства України, Житомирський окружний адміністративний суд, -

ухвалив:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Станишівської сільської ради Житомирського району Житомирської області (вул. Кооперативна, 3,с. Станишівка, Житомирська обл., Житомирський р-н,12430) про визнання протиправним та скасування рішення.

2. Адміністративна справа розглядатиметься Житомирським окружним адміністративним судом у складі судді Горовенко А.В. одноособово за правилами загального позовного провадження.

3. Призначити підготовче засідання у справі на 20 червня 2024 року об 11:00 год, в приміщенні Житомирського окружного адміністративного суду, який розташований за адресою: м.Житомир, вул.Лятошинського Бориса, 5, про що повідомити учасників справи.

4. Зобов"язати Станишівську сільську раду Житомирського району Житомирської області:

- опублікувати оголошення про розгляд Житомирським окружним адміністративним судом справи №240/9014/24 у виданні, в якому було або мало бути офіційно оприлюднене рішення Станишівської сільської ради Житомирського району Житомирської області №1263 від 15.12.2023 "Про затвердження Програми про надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспортного загального користування на міських приміських та міжміських маршрутах на 2024 рік".

Оголошення повинно містити вимоги позивача щодо оскаржуваного акта, реквізити нормативно-правового акта, дату, час і місце судового розгляду адміністративної справи.

Оголошення має бути опубліковано не пізніш як за сім днів до дати засідання у справі.

Доказ здійснення такого оголошення має бути наданий відповідачем через канцелярію суду до дати судового засідання у справі.

5. Встановити відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву - протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.

Копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана (надана) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.

Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин спір буде вирішено за наявними матеріалами справи.

6. Звернути увагу учасників справи, що заяви по суті справи (відзив на позовну заяву, відповідь на відзив, заперечення щодо відповіді позивача на відзив, пояснення) повинні відповідати вимогам ст.ст.162 - 165 КАС України, які також регулюють порядок їх подання до суду та надіслання іншим учасникам справи.

7. Зобов"язати сторін у строк до дати підготовчого засідання, що визначена даною ухвалою, подати до суду всі докази, на які вони посилаються у позові і відзиві.

8. У підготовче засідання викликати учасників справи.

9. Учасники справи, які не можуть з поважних причин прибути до суду у встановлену дату та час, зобов`язані завчасно повідомити про це суд.

10. Учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається в мережі Інтернет за адресою: http://court.gov.ua/fair/sud0670/.

11. Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена.

 

Суддя А.В. Горовенко

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь