Відеофіксація засідань місцевих рад відсьогодні є обов’язковою

Дата: 19.08.2024 13:53

5 серпня набули чинності окремі норми Закону України «Про прозорість місцевого самоврядування» №3590.

🔹 Відсьогодні кожна місцева рада зобов'язана вести відеофіксацію, зберігати та оприлюднювати відеозаписи пленарних засідань ради, а також засідань постійних комісій. Все це - заключний етап впровадження закону про прозорість місцевого самоврядування. Когось відеозаписами не здивуєш, бо окремі місцеві ради викладали записи чи транслювали засідання ще задовго до вимог у законі. За це їм велика вдячність. Але відсьогодні — це вже обов'язок для усіх громад в Україні, де діють місцеві ради🔹, - прокоментував один з ініціаторів ініціатор закону, народний депутат, член Комітет держвлади, місцсамоврядування, регрозвитку та містобудування Роман Лозинський.

За його словами, відеозаписи — це тимчасова міра. Після завершення воєнного стану діятиме норма про прямі трансляції.

🔹Все це для того, щоб слово "прозорість" стало синонімом роботи влади в Україні. Щоб кожен мешканець бачив, чим дихають, як голосують і що відстоюють ті, кого він обирав. Закликаю місцевих активістів і активних депутатів місцевих рад проконтролювати виконання норм закону. За собою з колегами також залишаємо обов'язок парламентського контролю по втіленню закону🔹, - зазначив Роман Лозинський.

Керівник Офісу Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України Вячеслав Негода переконаний, що закон запрацює, якщо:

🔸 буде неухильне виконання його норм органами місцевого самоврядування;

🔸 активна позиція (контроль) громадським сектором;

🔸 роз’яснення і моніторинг з боку державних органів (нагляд за законністю).

Нагадаємо, що у Житомирській районній військовій адміністрації працює робоча група "Прозорість та підзвітність". Ознайомитися з матеріалами на дану тему можна у відповідній рубриці за посиланням.