День села Бистрі

Дата: 12.10.2017 19:22

Україна – країна смутку і печалі, краси і радості, гарних звичаїв та народних обрядів, гучної української пісні, яскравого танцю, надзвичайної красивої природи, а головне – добрих, щирих та гостинних людей.

14 жовтня свято Покрови Пресвятої  Богородиці, покровительки козацького роду. Покрова символізує своєрідний небесний щит та захист від ворогів. А ще цей день оголошено Указом Президента України Днем українського козацтва та Днем Захісника України.

Як кожна православна людина при народженні  має  янгола – хранителя, так і українські села та міста мають своїх покровителів. Так вже співпало, що село Бистрі святкує День села на Покрову.

З цієї нагоди 12 жовтня біля клубу зібралася  Станишівська громада привітати всіх присутніх зі  святом  Дня села Бистрі,  Дня українського козацтва та престольного свята Пресвятої Покрови.

Свято розпочалося з виступу Житомирського естрадно-духового оркестру «Сурми Полісся».

Урочиста частина. Це  вітання зі святом від голови Станишівської сільської ради Юрія Матвійчука, голови Житомирської районної адміністрації Сергія Микитюка, головного атамана Житомирського округу міжнародної громадської організації  «Козацтво Запорожське», генерала козацтва Ярослава Возного. Це вітання грамотами та преміями директора конно-спортивного центру «Аллюр»  Сергія Гаврутенка , депутата Станишівської сільської ради Юлію Алексейцеву,  активного громадського діяча села Бистрі, завуча Пісківської школи Євгенію Книш.

Гарна традиція на Покрову – посвята хлопців в «козачата», пройти випробування: з’їсти кашу та запити квасом  на швидкість, затанцювати танок «Гопак», відповісти на запитання, пов’язані з історією козацтва. Перемогла дружба і всі козачата отримали подарунки: годинники та солодощі від генерала – хорунжія Івана Неумивакіна та головного атамана  Ярослава Возного.

Концертна святкова програма за участю музичних колективів Станишівської громади, а саме  «зразковий» хореографічний колектив «Вікторія» БК с.Піски, колектив «Камертон» БК с.Зарічани, жіночий вокальний ансамбль «Гармонія», фольклорний колектив «Ліщинонька» БК с.Ліщин, тріо «Туровчанка» клуб с.Туровець, тріо «Колосся» клуб с. Скоморохи, солістка гурту «Джерела» КЗ РБК Марина Ткачук, вокальне соло Тетяни Козачук БК с.Лука. Відкриття – прем’єра виступ маленьких зірочок солісток клубу села Бистрі.

Приємна традиція на свято – козацький куліш, рибна юшка та гарячий збитень (трав’яний відвар або ягідний компот).

Відкрита оглядова  виставка музею предметів домашнього ужитку при бібліотеці села Бистрі           ( бібліотекар Валентина Авраменко), творчі роботи та  вишиті рушники від майстрині  Юлії Майківець с.Ліщин.

Велика подяка всім хто допомагав  в підготовці, організації та проведені свята. Окрема подяка за фінансову підтримку спонсорам свята.

Вітаємо всіх з цими величними святами. Зичимо всім Божої благодаті, миру, любові, щирості і всепрощення, незгасної світлої віри та заступництва Божої Матері.

Організатори свята начальник відділу культури і туризму Тетяна Харченко та адміністрація Станишівської сільської ради.

(бібліотекар Матвійчук М.В.)